Knihy Konkolski s.r.o.

DOMŮ NOVINKY ANTIKVARIÁT DVD FILATELIE  OHLAS ČTENÁŘŮ
 

   

   

          Kniha edice  „Plavby za dobrodružstvím“.

  „Na ostrově pirátů“

Tato kniha navazuje na cestopis Karibikem na Pacifik  a je pokračováním vyprávění o mé první sólo plavbě kolem světa s malou Niké. Čtvrtý díl, který právě držíte v rukou "Na ostrově pirátů", zachycuje mé zážitky a příhody z osamělé plavby z ostrůvku Taboga na Kokosový ostrov, všeobecně známý jako ostrov pirátů. Na tomto ostrově je "zaručeně" zakopáno několik pirátských pokladů. Během této plavby jsem se nesetkal s jedinou živou duši, zato jsem narazil na ohromné množství důkazu prokazujících lidské pachtění a snahu nalézt cestu k rychlému zbohatnutí. Vázana, 172 stran, 159 ilustrací.

ISBN 978-80-904189-8-1

Běžná cena: 589 Kč          
Zpět KNIHY Zpět na:  www.Knihy sedmi moří.com  www.Konkolski.com

Vyňatek z knihy:

Vzhůru na Pacifik
Můj pobyt na ostrůvku Taboga definitivně končil. Nastal čas vyrazit na další etapu sólo plavby kolem světa. Necelý týden pobytu v tomto nádherném místě uběhl velmi rychle. Bylo úterý 27.února 1973. Ráno jsem se zásobil pitnou vodou z blízkého hotelu, zároveň jsem vypral prádlo a vykoupal se. Byli jsme s Niké připraveni. Chtěl jsem vyplout, ale po větru nebylo ani památky. Nedalo se dělat nic, než čekat alespoň na jakýkoliv závan větru. Nechtěl jsem použít motor, protože se sto litry benzínu bych daleko nedoplul a navíc bych vyplýtval všechny zásoby pohonných hmot, rovněž potřebných pro výrobu elektrického proudu. Další benzín si možná budu moci koupit až na Galapágách. Měl jsem před sebou opravdu dlouhou plavbu, a tak jsem raději trpělivě vyhlížel vítr.
Do lanoví jsem rozvěsil čerstvě vyprané prádlo a nechal je sušit. Pak jsem skočil do vody, abych si trochu zaplaval. Přitom jsem ke svému překvapení zjistil, že kormidlo, lodní šroub a některé části dna Niké jsou opět porostlé řasami. Bylo neuvěřitelné, že k tomu stačilo pár dnů. Někde se přichytily i škeble, které na obšívce držely tak pevně, že jsem je musel osekat sekerou. Byla to docela fuška. Dokonce jsem si při čištění odřel ruce. Odpoledne bylo vše hotové, vítr se však neobjevil. Větru jsem nemohl poručit, nedalo se dělat nic jiného, než dále čekat.
 

 

Ukázky některých stránek "Obři oceánů - Velryby a velrybáři":

                              


 
  
OBSAH

Titulní
Tiráž
Věnování
Úvodem
Vzhůru na Pacifik
Mezi proudy
Kokosový ostrov
Zakotvení na ostrově

První žralok

Výprava potůčkem
Ztracená kotva
Z historie ostrova
Vyhledávaná zastávka
Poklad krvavého Bonita
Devonshirský poklad
Církevní poklad z Limy
Poklad Mary Dear
Mé zkušenosti z Tuamotu
Hledání pokladů na Kokosovém ostrově
Guvernér August Gissler
Životní šance kapitána Vossa
Církevní poklad a kapitán Brown

Další výpravy

Vytesané nápisy

Ve Waferově zátoce

Kdysi a dnes
Slovo redaktora
Obsah
Zdroje ilustrací
Autorovy publikace
Použitá literatura
Poznámky ve věci autorských práv
Rejstřík
Knihy Konkolski - informace
O autorovi
Poděkování Gaben
Poděkování Kleinwachter
Poděkování

 © Richard Konkolski                     Zpět KNIHY

DOMŮ NOVINKY KNIHY ANTIKVARIÁT DVD FILATELIE OHLAS ČTENÁŘŮ

Richard@Konkolski.com / Mobil: +420 601 541 344
 ©  Richard Konkolski - Veškerý material je chráněn autorskými právy. Ocenil bych, kdyby nebyl použít bez předběžného souhlasu. Děkuji.